Face2Face Business Campus w Katowicach

Na pierwszym planie podświetlony zbiornik wodny z widocznymi kamieniami w niecce. Taras z siedziskami. Z prawej strony hamaki na stalowej konstrukcji. Cały teren rozświetlony. W tle budynek biurowy.
Kompleks FACE 2 FACE składa się z dwóch budynków biurowo usługowych - wysokiego, zlokalizowanego przy głównej arterii komunikacyjnej Aglomeracji Śląskiej – DTŚ oraz średniowysokiego, wycofanego w głąb działki. Centrum założenia urbanistycznego stanowi patio – ogród, który jest zwornikiem łączącym obiekty. Przestrzenie publiczne projekcie można podzielić na trzy strefy:
1. Plac wejściowy do budynku wysokiego zlokalizowany na skrzyżowaniu ul. Żelaznej i Chorzowskiej, zaprojektowany jako plac miejski z funkcją „centrotwórczą“ i wizerunkową dla całego kompleksu oraz ważny punkt w tkance miasta. Uzupełnieniem tej przestrzeni jest współczesna rzeźba wykonana ze stali nawiązująca do istniejącej tam w latach 1969-2003 hali sportowej Huty Baildon oraz funkcjonującego przez lata koszykarskiego neonu, znanego dobrze mieszkańcom Katowic
2. Drugi plac, znajdujący się na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej i ul. Grundmanna, z większą ilością zieleni oraz jednocześnie pełniący rolę uzupełniającego placu wejściowego do budynku wysokiego, a także będący zaproszeniem do strefy centralnej całego kompleksu.
3. Patio-ogród – urozmaicona przestrzeń centralna, przeznaczona nie tylko dla pracowników, ale również dla mieszkańców miasta. Jest ona podzielona na kilka stref tematycznych - zielone górki z siedziskami, „aroma pole”, jako nasadzenia w kilku odmianach, zróżnicowane rodzaje niskich i wysokich traw, różnorodne drzewa – sad wiśniowy, brzozy. Na polach zostały umieszczone ule. Uzupełnieniem strefy relaksu jest romantyczna sadzawka - lustro wody, w którym odbijają się budynki, a w okresie zimowym dzięki umieszczonym kamieniom bazaltowym przypomina wyschnięty górski potok, a także strefa soft fitness, leżaki, hamaki, taras łączącą obydwa budynki oraz boisko sportowe z małymi trybunami.

Motywem przewodnim dizajnu są inspirowane polskimi polami pasy przestrzenne o zróżnicowanym charakterze, dzięki czemu każda strefa ma swój indywidualny charakter, nie tylko funkcjonalny, a także kolorystyczny co wspaniale ubogaca widok z okien biur pracowniczych. Brak ogrodzeń i wydzieleń zaprojektowanej strefy publicznej stał się powodem jej sukcesu w miejskiej przestrzeni Katowic. Centralne patio jest miejscem spacerów mieszkańców, chętnie korzystających z zaproponowanych tam atrakcji, a także osób o zacięciu sportowym, rywalizujących wzajemnie na boisku. Zespół FACE 2 FACE tylko obiekty biurowe korporacji, ale przestrzeń ubogacająca przyległą dzielnicę i całe miasto.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Widok z góry na patio, na dole sad wiśniowy, powyżej boisko sportowe, hamaki, oczko wodne, dekoracyjne trawy i nasadzenia. Po prawej stronie zielone górki z czerwonymi siedziskami. W tle budynki. Widok z drona na patio. Od lewej strony taras, trawy z leżakami, zbiornik wodny, taras, dalej trawy dekoracyjne, hamaki na stalowej konstrukcji, boisko sportowe, zielone górki, sad wiśniowy. Na pierwszym planie podświetlony zbiornik wodny z widocznymi kamieniami w niecce. Taras z siedziskami. Z prawej strony hamaki na stalowej konstrukcji. Cały teren rozświetlony. W tle budynek biurowy. Centralnie chodnik betonowy, prowadzący do budynku biurowego. Po lewej stornie boisko sportowe, po prawej sad wiśniowy. Cały teren rozświetlony.