Hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena

Widok hali Będzin Arena nocą w perpektywie liniowej. Po lewej oświetlony budynek hali z widocznym logo Będzina na telebimie. Po środku alejka nad bulwarami i rzeka. W tle oświetlony zamek na kolor fioletowy. Fotografia pochodzi ze zbiorów zgłaszającego
Budowa hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku. Jej zakończenie planowano na sierpień 2020 roku, jednak z powodu pandemii, a także zmian w projekcie, prace musiały zostać przedłużone. Niemniej jednak warto było czekać. Realizacja największej od lat inwestycji sportowej w mieście dobiegła końca we wrześniu 2021 roku. W dniach 24-26 września 2021 roku miało miejsce oficjalne otwarcie hali. Będzin Arena to bezsprzecznie jeden z najbardziej innowacyjnych obiektów sportowych nie tylko w Będzinie, ale i wśród okolicznych miast. Hala sportowa o powierzchni 4060 m kw. posiada aż 2500 miejsc siedzących. Mieści trzy profesjonalne boiska, siłownie, gabinet odnowy biologicznej, klub fitness, a także pięć szatni z natryskami. Na ścianach zawisły dwa ekrany multimedialne oraz dwie tablice wyników. Na terenie obiektu znajduje się również punkt pierwszej pomocy, pokój kontroli antydopingowej, sale konferencyjne i prasowe, pomieszczenie VIP oraz biura i magazyny sprzętu sportowego. Każdy użytkownik hali ma również możliwość skorzystania z asortymentu sklepu kibica. W obiekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne, związane z wytycznymi Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, w ramach której funkcjonuje drużyna MKS Będzin. Wielofunkcyjny obiekt idealnie wpasował się w nowoczesną, zrewitalizowaną przestrzeń miejską i stał się wizerunkowym dopełnieniem niedawno odnowionych bulwarów Czarnej Przemszy. Na jego zewnętrznej elewacji znajduje się duży telebim w formie ekranu LED, który umożliwia mieszkańcom zapoznanie się z nadchodzącymi sportowymi i rozrywkowymi wydarzeniami odbywających się wewnątrz hali. Wartość inwestycji to 33 006 905,44 zł.

Najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w hali to: mecze siatkówki drużyny MKS Będzin w ramach rozgrywek Tauron 1.Ligi, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, 28. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek, koncert Vito Bambino, gala Polsat Boxing Promotions 6.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Widok hali Będzin Arena nocą w perpektywie liniowej. Po lewej oświetlony budynek hali z widocznym logo Będzina na telebimie. Po środku alejka nad bulwarami i rzeka. W tle oświetlony zamek na kolor fioletowy. Fotografia pochodzi ze zbiorów zgłaszającego Oświetlona hala widowiskowo-sportowa nocą. Budynek znajduje się w centralnym miejscu na zdjęciu. Duży neon Będzin Arena jest mocno oświetlony. Na telebimie z boku hali wyświetla się białe logo miasta na czerwono-różowo-granatowym tle. Przed halą spacerują ludzie. Na parkingu widać samochody. Po lewej fragment rzeki, na horyzoncie słabo widoczny oświetlony zamek. Fotografia pochodzi ze zbiorów zgłaszającego. Zdjęcie przedstawiające panoramę miasta Będzina z lotu ptaka podczas słonecznego dnia. Po lewej stronie duży budynek hali, obok którego zaparkowane są dwa samochody. Obok bulwary nad rzeką Przemszą. W dolnym prawym rogu plac zabaw dla dzieci, za nim fragment budynków, w oddali zamek. Zdjęcie ze zbiorów zgłaszającego. Widok z prawej strony hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Przed wejściem głównym do budynku pasaż, przy którym stoją ławki i kosze na śmieci. Pasaż bezpośrednio łączy się z bulwarami. Od prawej strony budynku widoczna drewniana altana i ławka z koszem. Fotografia ze zbiorów zgłaszającego.