Strefa Wodnego Relaksu Park Grabek w Czeladzi

Wyremontowany basen tuż przed otwarciem. Na zdjęciu z lotu ptaka widoczny uruchomiony wodny plac zabaw z urządzeniami natryskowymi, po prawej stronie wypełnione krystaliczną wodą baseny rekreacyjny i pływacki. Z lewej zjeżdżalnie wodne – plastikowa i bąbel wodny, umieszczone w płytkim brodziku. Baseny są wyposażone w mobilny basenowy podnośnik dla niepełnosprawnych, umożliwiający transport niepełnosprawnych w pozycji siedzącej oraz opuszczenie w dowolnym miejscu do niecek basenowych.
Inwestycja polegała na przebudowie otwartego basenu wraz z zabudową zaplecza sanitarno-szatniowego. W jej zakres wchodziła także rozbudowa istniejącego parkingu oraz budowa nowych miejsc parkingowych, ogółem 109 miejsc postojowych, a także budowa placu zabaw z siłownią terenową i miejscem gier towarzyskich. W skład kompleksu basenowego wchodzą: basen pływacki o długości 25 metrów pełniący funkcję sportową, wyposażony w 4 tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne wyposażone w słupki nawrotne; basen rekreacyjny o długości 24,6 m. wyposażony w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną; brodzik dla dzieci w kształcie „nerki” wyposażony w zamek z trzema zjeżdżalniami, Wet Bubble (Mokry Bąbel); wodny plac zabaw z następującymi atrakcjami: aktywator, armatka wodna, zabawka wodna typu kwiatek, zabawka wodną typu owad, zabawka wodna typu zwierzę, zabawka tryskająca typu „wodna galaretka”, parasol wodny, tunel z kręgów, tunel wodny, gejzer ziemny; 100 leżaków oraz 30 parasoli z podstawami. Na terenie obiektu znajdują się trzy budynki obsługi: z zapleczem sanitarno-szatniowym, sanitarno-magazynowym oraz budynek obsługi basenowej. Jest też budynek techniczny, który posiada zaplecze magazynowe systemu uzdatniania wody oraz pomieszczenie technologiczne podziemne – przy basenie. Korzystanie z obiektu jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych, są wydzielone miejsca parkingowe, powierzchnie komunikacyjne są wyposażone w pochylnie dla niepełnosprawnych ok. 106 m2. Basen pływacki - pow. lustra wody 265 m2; basen rekreacyjny - pow. lustra wody 398 m2; wodny plac zabaw- powierzchnia 349 m2, brodzik rekreacyjny z atrakcjami - pow. lustra wody 402 m2.

Remont starego basenu w Czeladzi, był jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji przez mieszkańców miasta. Strefa Wodnego Relaksu Park Grabek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców Czeladzi, licznie też odwiedzają kompleks mieszkańcy okolicznych miejscowości. Strefa Wodnego Relaksu została otwarta 26 czerwca, do końca sierpnia 2021 r. odwiedziło ją 31 436 osób.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Basen rekreacyjny z leżanką z masażerem. Wyremontowany basen wkrótce po otwarciu. Słoneczna pogoda, w krystalicznej wodzie kąpiący się, uśmiechnięci ludzie – dzieci, młodzież i dorośli w kolorowych strojach. W tle wodny plac zabaw. Basen jest wyposażony w mobilny basenowy podnośnik dla niepełnosprawnych, umożliwiający transport niepełnosprawnych w pozycji siedzącej oraz opuszczenie w dowolnym miejscu do niecek basenowych. Wyremontowany basen gotowy do otwarcia. Na pierwszym planie czterotorowy basen pływacki, dalej basen rekreacyjny, w głębi planu wodny plac zabaw. Wokół zbiorników estetyczne, wyłożone kostką brukową chodniki. W pobliżu ustawione leżaki. Baseny są wyposażone w mobilny basenowy podnośnik dla niepełnosprawnych, umożliwiający transport niepełnosprawnych w pozycji siedzącej oraz opuszczenie w dowolnym miejscu do niecek basenowych. Na zdjęciu widoczny wodny plac zabaw. Z urządzeń tryskają strumienie wody, pomiędzy nimi przebiegają dzieci. W tle basen rekreacyjny i pływacki, z których również korzysta liczna grupa ludzi. Wyremontowany basen tuż przed otwarciem. Na zdjęciu z lotu ptaka widoczny uruchomiony wodny plac zabaw z urządzeniami natryskowymi, po prawej stronie wypełnione krystaliczną wodą baseny rekreacyjny i pływacki. Z lewej zjeżdżalnie wodne – plastikowa i bąbel wodny, umieszczone w płytkim brodziku. Baseny są wyposażone w mobilny basenowy podnośnik dla niepełnosprawnych, umożliwiający transport niepełnosprawnych w pozycji siedzącej oraz opuszczenie w dowolnym miejscu do niecek basenowych.