Centrum Handlowe FORUM

obiekt20_01.jpg obiekt20_01.jpg
Centrum Handlowe FORUM zostało otwarte dla klientów 28 czerwca 2007 roku. Codziennie FORUM odwiedza kilkanaście tysięcy ludzi. Centrum jest miejscem zakupów oraz spędzania wolnego czasu. FORUM włącza się również w życie społeczne mieszkańców – jest miejscem prezentacji prac artystycznych oraz koncertów i ciekawych spotkań.
Biuro Projektowo Doradcze Arkus Marek Gachowski - architektura NIRAS Polska Sp. Z o.o. Zakres: Instalacje i konstrukcje zespół projektowy NIRAS
Budimex – Dromex S.A.
Celem projektu była budowa obiektu handlowo – usługowego o nazwie Centrum Handlowe FORUM w miejscu działki po byłych Gliwickich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych. Centrum Handlowe FORUM to nowoczesna galeria, w której mieści się 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz kino Cinema City z 13 salami, które jest jedynym multiplexem w Gliwicach. Zaletą FORUM jest jego lokalizacja. Obiekt znajduje się w ścisłym centrum miasta, w pobliżu dworca kolejowego oraz autobusowego, między ulicami Lipową, Witkiewicza i Traugutta. Galeria posiada 4 poziomy, z których jeden stanowi podziemny parking na 835 samochodów. Wnętrze FORUM zostało zaprojektowane tak, by wykorzystywać naturalne światło. Centralną część oświetla wysokie na 25 metrów atrium oraz frontowa ściana wykonana ze szkła. Nowoczesna architektura wzbogaca krajobraz części Gliwic, w której się znajduje. FORUM jest miejscem w pełni dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomocną rolę spełnia system wind i schodów ruchomych. Centrum to również miejsce projektowane z myślą o rodzicach najmłodszych – przygotowano w tym celu specjalne pokoje dla niemowląt. Centrum Handlowe FORUM dało pracę 1100 osobom z Gliwic i okolic.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
obiekt20_00.jpg obiekt20_01.jpg obiekt20_02.jpg obiekt20_03.jpg obiekt20_04.jpg obiekt20_05.jpg obiekt20_06.jpg obiekt20_07.jpg obiekt20_08.jpg