Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2023

 Nagroda 2022: Rozbudowa budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu - Zdroju o salę koncertową. fot. Maciej Lulko Nagroda 2022: Rozbudowa budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu - Zdroju o salę koncertową. fot. Maciej Lulko
Ostatnie trzy tygodnie na zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu

Tylko do 30 czerwca br. można zgłaszać realizacje z terenu całego naszego województwa do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023.

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem: enpp.slaskie.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego organizowany jest od 2000 roku przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Śląskim Oddziałem Towarzystwem Urbanistów Polskich. Partnerem konkursu jest Śląski Związek Gmin i Powiatów.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego. Wiele miejsc zyskuje nowe oblicze poprzez wyeksponowanie istniejących walorów, a także przystosowanie kolejnych przestrzeni do współczesnych wymogów w zakresie rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych, zarówno w kontekście dostępności jak i dostosowania do zmian klimatu.

Laureatów wybierze jury składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy, którzy będą mogli głosować na swoje ulubione realizacje walczące o nagrodę publiczności. Wszystkie nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szczegółowe informacje o konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023, m.in. warunki konkursu, można znaleźć na stronie npp.slaskie.pl.