Modernizacja miejskiego Zalewu Sosina w Jaworznie zdobyła nagrodę publiczności

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
Zakończyło się głosowanie mieszkańców województwa na ulubioną realizację w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna

Zakończyło się, trwające od 1 do 31 sierpnia br., głosowanie mieszkańców województwa na ulubioną realizację w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022.

Wszyscy zainteresowani, w ramach plebiscytu publiczności, mieli możliwość głosowania na ulubioną realizację zgłoszoną do tegorocznego konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Za najlepszą realizację została uznana Modernizacja miejskiego Zalewu Sosina w Jaworznie, która uzyskała największą ilość głosów.

Prace modernizacyjne na terenie Zalewu Sosina polegały na przywróceniu walorów przyrodniczych i użytkowych miejskiego akwenu Sosina w Jaworznie. Rekultywacja akwenu wodnego wraz z zagospodarowaniem na cele rekreacyjno-sportowe terenu wokół zbiornika przyczyniła się do stworzenia nowoczesnego, wielofunkcyjnego oraz cieszącego się dużą popularnością mieszkańców miejsca wypoczynku dla osób w różnym wieku.

Oceny wszystkich 27 zgłoszonych do konkursu realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona Jury konkursu, złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej. Podczas objazdowych posiedzeń Jury zapoznało się z realizacjami, a na posiedzeniu stacjonarnym dokona rozstrzygnięcia konkursu i zarekomenduje Zarządowi Województwa Śląskiego realizacje do Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego.

Ogłoszenie wyników konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2022 nastąpi na jesiennej gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której zostaną wręczone Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa oraz przyznana przez mieszkańców Nagroda Publiczności.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Linki do stron zewnętrznych
Modernizacja miejskiego Zalewu Sosina w Jaworznie