Mieszkańcy wybrali ulubioną realizację

 Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora
Nagrodę publiczności otrzymalo Kino plenerowe w Suszcu

Mieszkańcy wybrali ulubioną realizację w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023. Wszyscy zainteresowani, w ramach plebiscytu publiczności, mieli możliwość od 1 do 31 sierpnia głosowania na ulubioną realizację zgłoszoną do tegorocznej edycji konkursu.

Za najlepszą realizację, która zdobyła największą ilość głosów i tym samym Nagrodę Publiczności, uznano Kino plenerowe w Suszcu.

Obiekt pełni funkcję zewnętrznego kina plenerowego z zadaszoną widownią mogącą pomieścić maksymalnie 50 osób, służącą do kameralnych projekcji filmowych, występów teatralnych, koncertów muzycznych oraz zajęć edukacyjnych w terenie. Poprzez otwarcie się w kierunku parku, obiekt uzyskał dodatkową zewnętrzną scenę, umożliwiającą zwiększenie skali wydarzenia i wprowadzenie widocznej z widowni atrakcyjnej scenerii. Zamykana z dwóch stron scena umożliwia jej aranżację w wymaganym kierunku, do wnętrza lub na zewnątrz, tj. w stronę widowni, lub w kierunku parku. Obiekt poprzez swoją wielofunkcyjność i dostępność, daje możliwość organizacji różnych wydarzeń i zajęć edukacyjnych, które mogą odbywać się w przestrzeni publicznej, poza zamkniętymi murami instytucji kultury, w ten sposób zapraszając i angażując mieszkańców do integracji społecznej. Obiekt został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły z nadwieszeniem przestrzeni widowni. Boczne ściany widowni pozostały otwarte – niezabudowane – dając wgląd do wnętrza obiektu, jednocześnie odkrywając jego funkcję.

Obiekt kina letniego zaprojektowany został w technologii żelbetowej monolitycznej, przy zastosowaniu betonu barwionego w masie w kolorze grafitowym. Aby elewacji nadać indywidualnego charakteru i uzyskać niepowtarzalną fakturę elewacji do skonstruowania ścian z betonu użyto tradycyjnego szalunku drewnianego. Siedziska zadaszonej widowni zostały zaprojektowane z drewna modrzewiowego, komponując się z grafitowym odcieniem betonu, ocieplając jego surowy wygląd.

Ogłoszenie wyników konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2023 nastąpi na jesiennej gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której zostaną wręczone Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa oraz Nagroda Publiczności.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora Kino plenerowe w Suszcu. fot. mat. organizatora

Linki do stron zewnętrznych
Więcej o tej realizacji