Kino Plenerowe w Suszcu

Kino plenerowe w Suszcu. Widok w trakcie koncertu dziecięcego. Widok od strony sceny zewnętrznej, scena otwarta na park. Na scenie znajdują się występujące dzieci, na pierwszym planie publiczność na leżakach. Zdjęcie
Obiekt pełni funkcję zewnętrznego kina plenerowego z zadaszoną widownią mogącą pomieścić maksymalnie 50 osób, służącą do kameralnych projekcji filmowych, występów teatralnych, koncertów muzycznych czy edukacyjnych zajęć terenowych. Poprzez otwarcie się w drugim kierunku – na park, obiekt uzyskał dodatkową zewnętrzną scenę, umożliwiającą zwiększenie skali wydarzenia lub wprowadzenie atrakcyjnej scenerii widocznej z widowni. Scena natomiast zaprojektowana została jako zamykana z dwóch stron. Umożliwia to zwrócenie jej w wymaganym kierunku, do wnętrza lub na zewnątrz – w stronę widowni, lub w stronę istniejącego parku. Obiekt poprzez swoją wielofunkcyjność i dostępność, daje możliwość organizacji różnych wydarzeń i zajęć edukacyjnych, które mogą odbywać się w przestrzeni publicznej, poza zamkniętymi murami instytucji kultury, w ten sposób zapraszając i angażując mieszkańców do życia kulturalnego miejscowości. Obiekt został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły z nadwieszeniem przestrzeni widowni. Boczne ściany widowni pozostały otwarte – niezabudowane – dając wgląd do wnętrza obiektu, jednocześnie zdradzając jego funkcję. Wymiary obiektu w rzucie to 12,0 m x 7,4 m, a wysokość wynosi ok. 5,0 m. Obiekt kina letniego zaprojektowany został w technologii żelbetowej monolitycznej, przy zastosowaniu betonu barwionego w masie w kolorze grafitowym. Aby elewacji nadać indywidualnego charakteru i uzyskać niepowtarzalną fakturę elewacji do skonstruowania ścian z betonu użyto tradycyjnego szalunku drewnianego. Siedziska zadaszonej widowni zostały zaprojektowane z drewna modrzewiowego, komponując się z grafitowym odcieniem betonu i zmiękczając jego surowy wygląd.
Współpraca: Piotr Puszczewicz
Autor zdjęć: Tomasz Zakrzewski
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Kino plenerowe w Suszcu. Widok wieczorny podczas letniej projekcji filmu. Widok od strony przewieszonej widowni pokazuje siedzących widzów widocznych zza szklanej barierki. Fotografia pokazuje dynamiczną formę bryły. Kino plenerowe w Suszcu. Bryła ukazana w wieczornej scenerii podczas projekcji filmu. Widok od tylnej strony bryły, czyli przewieszonej widowni. Obiekt podkreśla bogate oświetlenie. Kino plenerowe w Suszcu. Widok w trakcie koncertu dziecięcego. Widok od strony sceny zewnętrznej, scena otwarta na park, która w zależności od rodzaju imprezy zostaje zasłonięta i staje się ekranem kinowym. Na scenie znajdują się występujące dzieci, na pierwszym planie publiczność na trawie. Kino plenerowe w Suszcu. Widok w trakcie koncertu dziecięcego. Widok od strony sceny zewnętrznej, scena otwarta na park. Na scenie znajdują się występujące dzieci, na pierwszym planie publiczność na leżakach.