Wodny Park Tychy

 Park Wodny Park Wodny

Monumentalna bryła budynku nawiązuje do naturalnych kształtów Jeziora Paprocańskiego i lasów Kobiórskich. Motywem przewodnim są płynne formy i przełamujące się fale, które harmonijnie przewijają się na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Elewacja aquaparku jest jedyną taką w Polsce - zastosowane płyty elewacyjne Kameleon dają zaskakujący efekt wizualny, barwy mienią się w zależności od kąta patrzenia i kierunku padania światła. Wodny Park Tychy jest pierwszym parkiem wodny w Polsce ze zjeżdżalnią typu Aqualoop, pierwszym z cyfrową grą interaktywną we wnętrzu, jednym z pierwszych w Europie z kryta halą do surfingu.  Obiekt wyposażony jest w świetlik dachowy w kształcie fali wykonany z folii ETFE - dzięki niemu możliwe jest naturalne opalanie się wewnątrz hali basenowej, a także rozwój żywej roślinności. Jedną z atrakcji w strefie saunowej są Łaźnie Piwne.  Były inspirowane wnętrzami historycznego browaru, której największą atrakcją jest wanna spa wkomponowana w odrestaurowaną, historyczną kadź piwną Nieodłączną, ale również niezależną częścią Wodnego Parku w Tychach jest edukatorium, które poprzez szereg licznych ciekawych eksperymentów przedstawia i wyjaśnia wiele zagadnień związanych z wodą. Odwiedzający dzięki wiedzy nabytej w edukatorium potrafią bez problemu wyjaśnić zjawiska zaobserwowane na terenie aquaparku, a także wykorzystać nabytą wiedzę podczas grania w grę interaktywną.

Wodny Park Tychy jest jednym z najnowocześniejszych obiektów basenowych w Europie. Dzięki innowacyjnemu systemowi zasilania opartemu na synergii aquaparku i oczyszczalni ścieków, stanowi jeden z najbardziej ekologicznych parków wodnych na świecie. Wytwarzany z ścieków w oczyszczalni biogaz, transportowany jest gazociągiem do kogeneratorowni znajdującej się na terenie kompleksu, gdzie silniki spalinowe przetwarzają go na energię cieplną oraz elektryczną. Nadwyżki energii, która nie zostanie zagospodarowana w aquaparku zasilają i ogrzewają mieszkania na pobliskich osiedlach. Kolejną innowacją jest zagospodarowanie dwutlenku węgla powstającego podczas produkcji biogazu, który również jest poddawany recyklingowi, przez co udaje się zredukować jego emisję do atmosfery. Cała technologia wspierana jest przez formę architektoniczną oraz zastosowane materiały. Poczynając od opisania obiektu na planie elipsy, co zapewniło optymalny stosunek powierzchni wewnętrznej do powierzchni fasad. Następnie w dachu hali basenowej został zastosowany świetlik z foli ETFE, który dzięki wykorzystaniu komputerowego modelu BIM, został zoptymalizowany pod kątem najbardziej efektywnego wykorzystania światła słonecznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu znacząco maleje zapotrzebowanie na doświetlenie hali basenowej światłem sztucznym. Również materiały elewacyjne, takie jak fasady wykorzystujące materiały zapewniające odpowiednią termoizolacyjność, nadając przy tym architekturze niepowtarzalnego wyrazu. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie pożarowym, które uzyskano dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, które zostały przebadane pod kątem ich właściwości w certyfikowanych laboratoriach. 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny Park Wodny