Przedszkole nr 43 przy ul.Klonowej 2 w Zabrzu - rozbudowa i przebudowa

 Przedszkole Przedszkole

Od strony wejściowej na białej jak śnieg elewacji pojawiło się duże, kolorowe, abstrakcyjne okno. Zestawienie kolorowych ram, ciepłych barw oraz wypełnień okiennych, zaświeciło pozytywną energią, tak mocno charakteryzującą temperament dzieci. Różowy akcent przy drzwiach wejściowych, stał się symbolicznym odciskiem szminki takim samym, jak ten pozostawiany na policzkach dziecka przez całus mamy, która odprowadza je właśnie do przedszkola.
Zestawione elementy stolarki z białymi i gładkimi ścianami elewacji zadziałały jak obrazy osadzone w białym niczym śnieg passe-partout. Tak skomponowana bryła budynku zaczęła pobudzać zmysły przechodniów i pozwoliła im dostrzec cały budynek jako element sztuki w przestrzeni miejskiej. Zauważyli też, że wpisał się on w otoczenie i zaczął na nie pozytywnie oddziaływać, by w końcu zmienić je na bardziej przyjazne i estetyczne
Dobrze zrealizowana inwestycja wpływa pozytywnie na mieszkańców i użytkowników. Na początku, w każdej z nich należy znaleźć pomysł, który później ma być umiejętnie rozwijany. Przy użyciu odpowiednich materiałów architekci godzą wyżej opisane wymagania. Zlokalizowany w centrum miasta pośród istniejącej zabudowy podnosi przede wszystkim jakość otoczenia. Rozświetla je, dodaje tak potrzebnego w tym miejscu koloru, w szczególny sposób podkreślając funkcje obiektu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole Przedszkole