Rewitalizacja parku w Tworkowie
Prace modernizacyjne na terenie parku polegały na przywróceniu wartości przyrodniczych i użytkowych zabytkowego parku w Tworkowie poprzez zwiększenie wykorzystania potencjału zasobów przyrodniczych i kulturowych.
W ramach zadania wykonano liczne zabiegi pielęgnacyjne polegające na zrewitalizowaniu szaty roślinnej i nasadzeniu nowych gatunków roślin. Odtworzono mały akwen wodny ze strefą roślin przybrzeżnych Z dwóch źródełek poprowadzono cieki wodne, na jednym z nich wytyczono ścieżkę rekreacyjno-zdrowotną według założeń Kneippa. W ramach zadania powstało wielofunkcyjne miejsce wypoczynku dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W parku odtworzono ścieżki spacerowe, dopasowano nowo projektowane ścieżki do obecnego stanu parku, wykonano ścieżkę edukacyjno-dydaktyczną, powstały elementy małej architektury – dendrofon, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa oraz ławki odpoczynkowe. Do dyspozycji odwiedzających oddano stojaki rowerowe, samoobsługowe stacje naprawy rowerów oraz solarne stacje ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.
W parku znajdują się zrewitalizowane ruiny neorenesansowego pałacu z dwukondygnacyjnymi krużgankami, 21- metrowa wieża z tarasem widokowym, zrewitalizowana wozownia, gdzie odbywają się koncerty i inauguracje wielu wydarzeń kulturowych i społecznych, park wodny „Pod zamkiem”, zrewitalizowany budynek byłej roszarni, w której mieści się Centrum Turysty i Kultury. Całość dopełnia sąsiadujący z parkiem historyczny, o atrakcyjnym układzie przestrzennym, staw Trzeciok, który w przeszłości stanowił jedność tego funkcjonalnego oraz eklektycznego obszaru.
Inwestycja jest ogólnodostępna dla mieszkańców i turystów, a zrekultywowane tereny zielone wraz z bogatą i różnorodną ofertą atrakcji tworzą wyjątkowe miejsce łączące edukację przyrodniczą ze sportem i rekreacją.