Plac zabaw w Parku Północnym w Tychach

Widziany z góry układ w postaci prostej ścieżki środkowej i dwóch zlokalizowanych po jej obu stronach ścieżek owalnych. W środku lewego owalu piaskownica o nieregularnym kształcie i drewnianym obramieniem. Pośrodku owalu prawego drewniany pomost o trapezowym kształcie z roślinnością pośrodku. Całość otoczona zieloną trawą. Zdjęcie
Plac zabaw został wybudowany, aby w w sposób najmniej ingerencyjny wzbogacić teren Parku Północnego. Park Północny w Tychach jest niezwykle cennym pod kątem przyrodniczym obszarem zieleni, dlatego punktem wyjścia do myślenia o kształcie placu zabaw była jak najmniejsza ingerencja w jego tkankę. W założeniu więc miało to być miejsce, które wykorzystuje lekko podmokły charakter lokalizacji. Projektanci z krakowskiej Pracowni K zaproponowali użycie naturalnych materiałów. Powstały więc drewniane kładki i urządzenia zabawowe. Najmłodsi mieszkańcy miasta mogą korzystać ze zręcznościowego linowego toru, mogą wskakiwać na pieńki i „żeglować” drewnianą łódką. Na placu zabaw jest też piaskownica oraz tunele z żywej wierzby.

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Dzieci bawiące się w piaskownicy w obramieniem wykonanym z drewnianych desek, za nimi drewniane okorowane belki wbite do ziemi. Plac zabaw z urządzeniami wykonanymi z drewna, okorowane belki drewniane, pomiędzy którymi zawieszona jest lina, w tle widać drewniany pomost. Dwaj chlopcy biegnący po drewnianym pomoście. Przy pomoście okorowane drewniane belki wbite w ziemię, na podłożu piasek i trawa. Widziany z góry układ w postaci prostej ścieżki środkowej i dwóch zlokalizowanych po jej obu stronach ścieżek owalnych. W środku lewego owalu piaskownica o nieregularnym kształcie i drewnianym obramieniem. Pośrodku owalu prawego drewniany pomost o trapezowym kształcie z roślinnością pośrodku. Całość otoczona zieloną trawą.