Budowa kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Katowicach

mieszkańcy zwiedzający obiekt po jego uroczystym otwarciu. Zdjęcie
Teren przy ul. Asnyka, gdzie niegdyś mieścił się stadion „Kolejarz”, znów służy mieszkańcom. Celem budowy kompleksu sportowego było przywrócenie dawnego charakteru tego miejsca oraz stworzenie nowoczesnej przestrzeni przystosowanej do rekreacji i odpoczynku w wymiarze tak amatorskim, jak i profesjonalnym. Kompleks to obecnie nowoczesny stadion wielofunkcyjny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu boisko piłkarskie z nawierzchnią syntetyczną, boisko do baseballu z nawierzchnią z trawy naturalnej i mączki, a także dwa boiska do piłki plażowej i boisko wielofunkcyjne. Miłośnicy lekkoatletyki mogą korzystać z 5-torowej bieżni z nawierzchnią poliuretanową oraz dodatkowego toru z fragmentem bieżni prostej do biegu na 100 m., rozbiegu i skoczni do skoku wzwyż, rzutni do pchnięcia kulą, rozbiegu i skoczni do skoku o tyczce, a także piaskownicy z rozbiegiem do skoku w dal. Na terenie kompleksu umieszczono ponadto strefę street workout oraz ścieżkę rowerową. Zastosowane rozwiązania pozwalają tu organizować zawody lekkoatletyczne, a także rozgrywki III ligi piłkarskiej. Dla kibiców powstały trzy trybuny, których łączna pojemność to ponad 500 miejsc, a w budynku zaplecza sanitarno-szatniowego przygotowano przestrzeń dla dziennikarzy prowadzących relacje z wydarzeń sportowych. W powstanie kompleksu zaangażowani byli także mieszkańcy, których zaproszono do udziału w konsultacjach społecznych. Pierwsze odbyły się w 2014 r., podczas nich katowiczanie przedstawili swoje oczekiwania wobec tego obiektu. 2 lata później zaproszono ich do dyskusji, tym razem przedstawiając propozycję koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, która powstała na podstawie zgłoszonych wcześniej propozycji. Budowę kompleksu zakończono w październiku 2022 r., a wartość całej inwestycji to 46,5 mln zł.

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
widok z lotu ptaka na cały kompleks, budynek z trybunami, boiska oraz 5-torową bieżnię, ścieżkę rowerową oraz teren zielony ze ścieżkami spacerowymi oraz ławkami. uroczyste otwarcie obiektu przy udziale prezydenta i mieszkańców. mieszkańcy zwiedzający obiekt po jego uroczystym otwarciu. trening dzieci z drużyny piłkarskiej na murawie boiska.