Rozbudowa budynku Przedszkola nr 4 w Bielsku-Białej

Na pierwszym planie widoczny jest plac zabaw w trakcie montażu, za placem zabaw widnieje część budynku rozbudowywanego przedszkola. Elewacja została wykonana ze szkła oraz płyt hapl. Nad budynkiem widoczne jest niebo, w prawym górnym rogu korona drzewa. Zdjęcie
Inwestycja usytuowana jest na ulicy Kazimierza Wielkiego 12 w Bielsku-Białej. Celem inwestycji było zwiększenie miejsc przedszkolnych ze względu na ich deficyt w stosunku do potrzeb Miasta Bielska-Białej. Przedszkole nr 4 jest najnowocześniejszym przedszkolem tego typu w powiecie bielskim. Inwestycja objęła rozbudowę istniejącego budynku o sześć oddziałów przedszkolnych. Rozbudowany, trzykondygnacyjny obiekt został połączony łącznikiem z istniejącym budynkiem od strony ulicy Kazimierza Wielkiego. Nowa część posiada powierzchnię użytkową przekraczającą 1900 m². W obiekcie znajdują się sale dydaktyczne z zapleczem sanitarnym, sale do zajęć indywidualnych, sale wykładowe i sale narad blok żywieniowy oraz pomieszczenia techniczne dla obsługi. Budynek w rozbudowywanej części został w pełni dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W salach przedszkolnych, jak i w całym przedszkolu, zadbano zarówno o nowoczesne wyposażenie i radosny wystrój – inspirowany najpopularniejszymi bajkami rysunkowymi, tworzonymi przez Studio Filmów Rysunkowych, takimi jak: Bolek i Lolek, Reksio czy Pampalini łowca zwierząt. W ramach ukończonych prac wykonany został plac zabaw oraz taras zewnętrzny. Plac zabaw posiada nowoczesne wyposażenie, zjeżdżalnie, drabinki, piaskownicę i inne zestawy zabawowe spełniające konieczne normy bezpieczeństwa. Wiata rekreacyjna została wyremontowana, a teren wokół przedszkola zagospodarowany został zielenią. Posadzone zostały drzewa oraz niska i ozdobna roślinność, świetnie komponująca się z elegancką drewniano-czarną elewacją. Stworzono również komfortowy parking z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych. Powstało także nowe ogrodzenie wokół całego kompleksu Koszt inwestycji to blisko 14 mln złotych.

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Na pierwszym planie widoczny jest plac zabaw w trakcie montażu, za placem zabaw widnieje część budynku rozbudowywanego przedszkola. Elewacja została wykonana ze szkła oraz płyt hapl. Nad budynkiem widoczne jest niebo, w prawym górnym rogu korona drzewa. Na pierwszym planie trawnik, w tle budynek przedszkola. W prawy i lewym górnym rogu na tle nieba widoczne są korony drzew. Na ścianie po prawej stronie oraz po lewej dwa kadry z bajek Reksio oraz Pampalini, pod nimi na podłodze ustawione są siedziska.  W górnej części widoczny sufit lastorowy - krata metalowa. W tle widoczne przeszklone drzwi. Zdjęcie zostało zrobione późnym popołudniem, w korytarzu w rozbudowanym przedszkolu świeci się światło. Na pierwszym planie wejście główne do budynku z widoczną elewacją ze szkła oraz ze spieki kwarcowej. Przez duże okno znajdujące się na frontowej ścianie widać duży kadr z bajki. Teren jest ogrodzony panelami ogrodzeniowymi. Teren przed wejściem wykonany został z kostki brukowej.