Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach

Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. Widok na drewniane słupki różnej wysokości wkopane w powierzchnię trawiastą wśród drzew. Na pierwszym planie drzewo z
Nowe zagospodarowanie podwórka w kwartale pomiędzy ulicami Biblioteczną, Stefana Batorego i Bukową zostało zrealizowane w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Najważniejszą ideą, która przyświecała projektowi, była taka aranżacja przestrzeni, aby w jak najmniejszy sposób ingerować w istniejący drzewostan. Miało to duże znaczenie dla inwestora, także ze względu na zabytkowy charakter całego osiedla. Ponadto urządzenia zabawowe miały być wykonane z materiałów naturalnych. Wykorzystano do nich belki drewniane, które po odpowiednim ułożeniu utworzyły zabawowy tor przeszkód z równoważniami. Plac zabaw został tak ukształtowany, aby mógł służyć nie tylko jednej grupie wiekowej, czyli najmłodszym, ale także być okazją do integracji mieszkańców przylegających do podwórka bloków. Podwórko dodatkowo zostało wyposażone w leżaki i ławki z siedziskami wykonanymi z drewna, trzepak, stojak na sznury do suszenia prania, a także w kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz wiatę śmietnikową. Oprócz naturalnych materiałów niezwykle istotnym był dobór gatunkowy nowych nasadzeń. Zaproponowane trawy, byliny i pnącza są łatwe w pielęgnacji.

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. Na pierwszym planie 3 drewniane leżaki, ustawione na trawniku wśród wysokich drzew. W tle widoczne dwupiętrowe budynki Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. Widok na drewniane słupki, drabinki i kłody ustawione na powierzchni trawiastej, wśród drzew. W tle widoczne budynki m Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. Widok na drewniane słupki różnej wysokości wkopane w powierzchnię trawiastą wśród drzew. Na pierwszym planie drzewo z Zagospodarowanie podwórka pomiędzy ul. Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. idok na drewniane słupki różnej wysokości wkopane w powierzchnię trawiastą wśród wysokich drzew. W tle widoczne budynk