Podlesie Pełne Życia

Podlesie Pełne Życia w Dąbrowie Górniczej. Widok na trawiasty plac z bawiącymi się dziećmi na drewnianych urządzeniach, w tle widoczny ziemny nasyp ze zjeżdżalnią oraz drzewa, na pierwszym planie ławk
Rewitalizacja Parku Podlesie to projekt wyłoniony w ramach Budżetu Obywatelskiego. Park Podlesie przez lata był miejscem spotkań i rozrywki kilku pokoleń mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic. W konsultacjach społecznych zdecydowano, że park powinien zachować swój leśny charakter, a przestrzeń spacerowa i rekreacyjna powinna być odświeżona. Postawiono na tradycję i ekologię. Projektanci uszanowali zastany krajobraz - unikalny leśny charakter parku i niezwykły klimat, który tworzą drzewa robinii. Układ ścieżek skorygowano zgodnie z przebiegiem korzeni drzew. Wprowadzone urządzenia rekreacyjne mają stonowaną, naturalną kolorystykę. Wyposażenie placów zabaw stanowią konstrukcje wykonane z pni robinii. Większość ścieżek to nawierzchnie typu hanse grand (piaskowe), które pochłaniają wodę i wspomagają naturalną retencję. W czasie prac budowlanych nie wycięto drzew, a istniejący ekosystem został wzbogacony o nowe krzewy oraz łąkę kwietną. Powierzchnia objęta opracowaniem: 17 091 m2.

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Podlesie Pełne Życia w Dąbrowie Górniczej. Widok z góry, w porze nocnej na oświetlony plac z alejami spacerowymi wśród wysokich drzew. W tle rozświetlona panorama miasta Autor fotografii - Dariusz Now Podlesie Pełne Życia w Dąbrowie Górniczej. Widok na trawiasty plac z bawiącymi się dziećmi na drewnianych urządzeniach, w tle widoczny ziemny nasyp ze zjeżdżalnią oraz drzewa, na pierwszym planie ławk Podlesie Pełne Życia w Dąbrowie Górniczej. Widok na trawiasty plac z urządzeniami dla dzieci wykonanymi z bali drewnianych. W tle widoczny ziemny nasyp ze zjeżdżalnią i wysokie drzewa. Fotografia poch Podlesie Pełne Życia w Dąbrowie Górniczej. Widok na aleje spacerowe z ławkami, lampami ulicznymi wśród trawników i wysokich drzew. W tle widać spacerującą aleją postać osoby dorosłej z dzieckiem. Foto