Przystań kajakarska MOSM w Tychach

Przystań kajakarska MOSM w Tychach. Widok z lotu ptaka. Na pierwszym planie lustro wody, w centralnej części obiekty drewnianej przystani z pomostami i siedziskami w formie amfiteatralnej. w tle wysok
Przystań kajakarska to nowy budynek na nabrzeżu Jeziora Paprocańskiego. Powstał z potrzeby zapewnienia sekcji kajakarskiej Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowy odpowiedniej siedziby. Został podzielony na dwie części: szkoleniową i magazynową. W pierwszej znajdą się m.in. szatnie, siłownia, świetlica, pokoje dla trenerów, zaplecze sanitarne i pomieszczenia techniczno-gospodarcze, a w drugiej – hangar o powierzchni 165 metrów kwadratowych i magazyny. Hangar zyskał odpowiedni system ogrzewania, który ułatwia suszenie sprzętu, kamizelek, fartuchów kajakowych, klęczników kanadyjkowych itd.
Obiekt został wyposażony także w pomosty i slip. Od strony akwenu budynek wyposażony w trybuny, które służą także jako miejsce wypoczynku dla spacerowiczów. Na dachu z kolei została poprowadzona ścieżka, która łączy się z promenadą. Dzięki temu obiekt może być wykorzystywany nie tylko przez sportowców. Przystań kajakarska dopełnia funkcję spacerową powstałej kilka lat wcześniej promenady i stanowi nowy, atrakcyjny punkt widokowy na jezioro. Inwestycja ta sprawiła, że Paprocany zyskały nową przestrzeń publiczną. 

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Przystań kajakarska MOSM w Tychach. Na pierwszym planie drewniany pomost i lustro wody. Po lewej stronie drewniany budynek przystani z przeszkleniem. W tle drzewa. Autor fotografii - Michał Janusiński Przystań kajakarska MOSM w Tychach. Na pierwszym planie drewniany pomost i lustro wody. W centralnej części drewniany budynek przystani z przeszkleniami. W tle wysokie drzewa. Autor fotografii - Micha Przystań kajakarska MOSM w Tychach. Na pierwszym planie drewniany pomost i stojaki rowerowe. W centralnej części drewniany budynek przystani z prześwitem. W tle drzewa. Autor fotografii - Michał Janus Przystań kajakarska MOSM w Tychach. Widok z lotu ptaka. Na pierwszym planie lustro wody, w centralnej części obiekty drewnianej przystani z pomostami i siedziskami w formie amfiteatralnej. w tle wysok