Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu

Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu

Plac zabaw im. Tadeusza Kościuszki jest położony na terenie parku osiedla robotniczego TAZ, które jest jednym z najcenniejszych zabytków Zawiercia. Zostało zbudowane na przełomie XIX i XX w. jako pierwsze zorganizowane osiedle na terenie miasta o zabudowie wielorodzinnej.  

Celem inwestycji było wyremontowanie i unowocześnienie miejsca, w którym swój wolny czas będą mogli spędzać najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wraz z opiekunami. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom teren został zaopatrzony w sprzęt, który ma służyć osobom z rożnych grup wiekowych oraz o różnym stopniu sprawności fizycznej. Urządzenia zostały wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów, które zostały osadzone na miękkiej, gumowej nawierzchni poliuretanowej.  

Nowa aranżacja, rozbudowa oraz unowocześnienie placu zabaw pozwala bezpiecznie spędzać wolny czas dzieciom oraz podnosi atrakcyjność przestrzeni publicznej terenu parku. Samo otoczenie, tj. położenie na terenie zieleni wśród drzew, śpiewających ptaków ma pozytywny wpływ na najmłodszych bawiących się na świeżym powietrzu, a także dla ich rodziców, dziadków oraz opiekunów, dla których również zostały zamontowane nowe ławki. Sprzęty służące do zabaw zostały zainstalowane na placu i dostosowane są dla potrzeb rożnych grup wiekowych. Powstały nowe atrakcje w postaci ścianki wspinaczkowej, skałki bulderingowej, karuzeli, różnego rodzaju gry oraz kilka rodzajów huśtawek. Co warto zaznaczyć, została zamontowana również huśtawka z przeznaczeniem dla dzieci niepełnosprawnych, w pełni przystosowana do potrzeb najmłodszych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla mieszkańców Zawiercia ważne jest, by każde dziecko czuło się bezpiecznie podczas zabawy. Całość placu jest ogrodzona i oświetlona, a obok powstały wyznaczone miejsca do parkowania rowerów i kosze na śmieci. 

 

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu Plac Zabaw im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu