Plac miejski w Rudzie Ślaskiej
Teren inwestycji przed jej realizacją był nieurządzony o ziemnej nawierzchni. Przez użytkowanie go jako dzikiego parkingu, poza kilkoma drzewami, został nieomal całkowicie pozbawiony zieleni. Z uwagi na lokalizację terenu w centrum dzielnicy Ruda, przy głównym ciągu handlowo-usługowym, w sąsiedztwie obiektów pod ochroną konserwatorską i niewielkim oddaleniu od Muzeum Miejskiego konieczne było jego uporządkowanie i nadanie mu określonego charakteru.
Plac przewidziano jako reprezentacyjne forum – miejsce spotkań mieszkańców dzielnicy. Północna część placu zabudowana została parterowym pawilonem handlowym z krytym pasażem. Od strony południowo-zachodniej, jako wizualne oddzielenie od komunikacji samochodowej, zaprojektowano kolumnadę z wiatą przystankową oraz kioskiem.
Materiały wykończeniowe są zgodne z regionalną tradycją – fugowana cegła klinkierowa zastosowana na przemian z powierzchniami surowego betonu nawiązują do zabytkowej architektury otaczającej nowopowstałe wnętrze urbanistyczne.