Budowa Stadionu Miejskiego

photo_218_1477.jpg photo_218_1477.jpg

Stadion miejski przy ul. Okrzei powstał w niespełna rok. To obecnie  jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich w regionie. Nowoczesna arena piłkarska dostosowana jest do wymogów PZPN i UEFA – z boiskiem o wymiarach 105 m x 68 m z podgrzewaną murawą, zadaszoną trybuną i trzykondygnacyjnym budynkiem klubowym.
Pod zadaszonymi trybunami na kibiców czeka ponad 10 tysięcy czerwonych i niebieskich krzesełek.
W razie potrzeby widownię można powiększyć o kolejne 5 tysięcy miejsc. W tej liczbie 40 wydzielonych miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Pod trybunami mieści się 11 budynków pomocniczych, a w nich toalety, punkt ratownictwa medycznego dla widzów i miejsce dla ochrony i policji.
Na trybunach zainstalowano 2 telebimy oraz reflektory o natężeniu ponad 2000 luksów, które oświetlają boisko na potrzeby transmisji telewizyjnych w wysokiej rozdzielczości (HD). Boisko główne ma wymiary 105 na 68 m (zgodne z  wytycznymi UEFA) i podgrzewaną murawę z trawy naturalnej, a boisko treningowe – 20 na 40 m i nawierzchnię z trawy sztucznej. Zawodnicy wychodzą na murawę z holu na parterze budynku klubowego przez teleskopowy tunel z przykryciem poliwęglanowym. Dla kibiców przygotowano zaś 32 bramki wejściowe, sklep z pamiątkami i stoiska z gastronomią.
W trzykondygnacyjnym budynku klubowym znalazły się m.in. pomieszczenia dla zawodników
z podziałem na gospodarzy i gości, sale dla trenerów, sędziów, delegata i obserwatora UEFA/PZPN, pokój do badań dopingu, pomieszczenia do rozgrzewki zawodników oraz zaplecze biurowe. Stadionowa loża dla VIP-ów
i honorowych gości (tzw. hospitality umiejscowione na II piętrze) jest przygotowana na przyjęcie 192 osób. Przewidziano także strefę dla prasy z 30 miejscami komentatorskimi i 50 dla dziennikarzy. W budynku zadbano również o zaplecze gastronomiczne i techniczne (II piętro), pomieszczenia dla policji, zaplecze kontrolne, pokój dla spikera oraz zaplecze dla straży pożarnej (antresola). Przygotowano też 146 miejsc   parkingowych dla samochodów osobowych i specjalnych, 11 stanowisk dla autokarów oraz stojaki dla 100 rowerów. Obiekt otacza 2,5 metrowe ogrodzenie z bramkami i furtkami.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
photo_218_1477.jpg photo_218_1478.jpg photo_218_1479.jpg