Amfiteatr i Park Turystyki w Gminie Brenna

photo_206_1441.jpg photo_206_1441.jpg

Inwestycja została zrealizowana jako jedno z zadań projektu kluczowego pn.: „Rozwój infrastruktury turystycznej Gminy Brenna”. Projekt obejmuje kompleksowe działania w zakresie zagospodarowania terenu w Brennej Centrum i  modernizację wraz z przebudową amfiteatru w celu zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej, i tym samym w celu zwiększenia liczby turystów odwiedzających Gminę Brenna.

 Zmodernizowany amfiteatr usytuowany jest w Parku Turystyki w Brennej Centrum. W ramach przeprowadzonej inwestycji rozbudowano budynek zaplecza o salę medialną, pomieszczenia dla artystów oraz profesjonalną scenę.  W obiekcie znajduje się m.in. zaplecze sanitarno-szatniowo-magazynowe, pomieszczenia biurowe oraz  ogólnodostępne sanitariaty przystosowane do osób niepełnosprawnych.
Aby  uniezależnić się od warunków atmosferycznych nad sceną wykonano zadaszenie membranowe. Na przyjętą formę architektoniczną zadaszenia sceny duży wpływ miał otaczający je krajobraz. Zadaszeniu nadano kształt zbliżony do ściętego stożka. Dolna podstawa „stożka” to krzywa przestrzenna powstała z przenikania pionowego walca eliptycznego z poziomym walcem kołowym. Natomiast góra ma kształt koła. Zadaszenie zostało podwieszone ponad sceną do przestrzennej konstrukcji nośnej, której nadano formę trójnogu.
Wszystkie elementy konstrukcyjne zaprojektowano z rur i prętów pełnych, które bardzo dobrze harmonizują z przekryciem (zadaszeniem) membranowym. Przyjęty kształt zadaszenia oraz konstrukcji nośnej razem tworzą ciekawą, interesującą, nietypową formę architektoniczną.
Rozbudowany i zmodernizowany amfiteatr w nowej odsłonie prezentuje się okazale. Stanowi centralny punkt życia kulturalnego.

W ramach projektu został odnowiony Park Turystyki. Na jego terenie zostało wybudowane boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, pole do mini-golfa, na którym w miesiącach zimowych urządzane jest lodowisko. Piłki, kije, torbę, piłeczki do gry w mini – golfa i inny osprzęt, a zimą łyżwy można wypożyczyć u pracowników Parku.  Wykonane zostały stragany dla ludowych twórców, a dla najmłodszych powstał bezpieczny plac zabaw wyposażony w huśtawki, bujawki, drewnianą wieżę ze zjeżdżalnią i piaskownicę. Wszystkie te atrakcje w strefach upadku, otaczają specjalne maty amortyzujące. Nieopodal placu zabaw znajduje się mini scena dla dzieci, która latem jest wykorzystywana do prowadzenia „Wakacyjnego Przedszkola OPKiS”. Na terenie Parku Turystyki znajdują się również dopasowane stylem architektonicznym do charakteru miejscowości punkty gastronomiczne.  W punktach handlują lokalni przedsiębiorcy, a każdy z nich czymś innym zachwyca smakoszy lubujących się nie tylko w góralskiej kuchni. Prace przeprowadzone w ramach zagospodarowania tego terenu polegały na stworzeniu atrakcyjnej, dla każdej grupy wiekowej, przestrzeni publicznej. Całość Parku jest pięknie oświetlona, nie brakuje w nim wybrukowanych ścieżek, ławeczek, stojaków na rowery, skalniaków i pięknej zieleni.
W powstałym kompleksie odbywa się wiele imprez kulturalno-sportowych, m.in. Majówki, Polska biega, Przeglądy Wiejskich Zespołów Artystycznych, Noc świętojańska, Kabareton breński, Laser party, Dni dawnych kultur, Kino plenerowe, Dożynki ekumeniczne, Zabawa sylwestrowa i wiele innych.  
Na potrzeby Parku Turystyki oddano również do użytku parking na 49 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 3 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i 8 miejsc dla autobusów. Parking jest ogólnodostępny i zapewnia miejsca postojowe. Latem dla zwiedzających naszą miejscowość, dla wielbicieli wycieczek górskimi szlakami, a zimą dla miłośników „białych sportów”.
   
 Poprzez realizację projektu została wzmocniona atrakcyjność oferty turystycznej. Powstała nowa przestrzeń publiczna o niepowtarzalnym klimacie i wielu walorach. Każdy, bez względu na wiek,  może znaleźć dla siebie kawałek przestrzeni, gdzie może miło spędzić czas. Dzieci mogą bezpiecznie się bawić, a ich opiekunowie wśród pięknej zieleni, mogą odpocząć. Chcący aktywnie spędzić czas mogą korzystać z szerokiego wachlarza obiektów sportowych, a szukający rozrywki mogą się wyszaleć podczas imprez organizowanych na Amfiteatrze w Parku Turystyki. Przebudowa  i powstanie nowej infrastruktury umożliwiło przygotowanie atrakcyjnego programu imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych.

 Wartość inwestycji związanej z modernizacją, budową i przebudową Amfiteatru i Parku Turystyki w Gminie Brenna wyniosła 7.042.389,47 zł.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
photo_206_1441.jpg photo_206_1442.jpg photo_206_1443.jpg