Termy Rzymskie w Pałacu Saturna Świątynia Zdrowia i Energii

photo_190_1338.jpg photo_190_1338.jpg

Pałac mieszczący się w Czeladzi przy ul. Dehnelów 2, jest obiektem o niebanalnej architekturze oraz bogatej historii. To tutaj znajdowało się biuro Towarzystwa Saturn a następnie dyrekcja kopalni węgla „Saturn”, której to początek sięga 26 stycznia 1869 roku. Kopalnia \"Saturn\" w Czeladzi prowadziła nieprzerwanie eksploatacje węgla przez ponad 150 lat. W 1992 roku z powodu wyczerpania się zasobów oraz z powodu restrukturyzacji górnictwa w Polsce zapadła decyzja o likwidacji Kopalni. W roku 1996 pałac będący siedzibą dyrekcji kopalni został zakupiony przez pana Leszka Pustułka. Obecny właściciel dzięki otrzymanej decyzji o pozwoleniu na budowę, rozpoczął inwestycję, która uczyniła z obiektu „perłę” nie tylko miasta Czeladź, lecz wizytówkę całego regionu oraz magnez nie tylko dla mieszkańców lecz głównie dla szerokiej rzeszy turystów.
W obiekcie odnowiono pokrycia dachowe oraz odrestaurowano i podświetlono fasadę obiektu, co w znacznym stopniu uwidoczniło jego świetność. Na placyku przed wejściem głównym postawiono fontannę. Obiekt został ogrodzony w stylu pałacowym, a parkingi wybrukowane. Najwyższa kondygnacja budynku to część mieszkalna, tutaj znajdują się wykończone w wysokim standardzie apartamenty, które przewidziane są do wynajmu. Parter oraz I piętro lewego skrzydła to pomieszczenia biurowe. Na I piętrze prawego skrzydła powstało centrum konferencyjne z zapleczem kuchennym dające możliwość organizacji dużych imprez. Poniżej, na parterze powstały najnowocześniejsze gabinety kosmetyczne oraz masażu. Stąd właśnie można wejść do najbardziej ekskluzywnego centrum wellness& spa. Główne wejście do tej strefy znajduje się z zewnątrz od strony parku. To tutaj w nowo dobudowanej części zlokalizowany jest basen, natomiast w piwnicach zagospodarowanych w stylu term rzymskich znajdują się sauny –Cezara, Kleopatry, Sauna Wrażeń, laconium, tepidarium, rasul, tężnia termalna, łaźnie rzymskie, aromaterapia, solanki, whirpoole, basen z przeciwprądem oraz basen z leżankami masującymi. Pomiędzy wyżej wymienionymi atrakcjami goście poruszają się korytarzami odzwierciedlającymi uliczki pompejańskie pod rozgwieżdżonym niebem. Całość uzupełnia Atrium z fontanną lodową i specjalnymi miejscami do gorącej kąpieli stóp .
Znajdujące się na najniższej kondygnacji Termy Rzymskie zaprojektowane zostały na podstawie rycin starożytnych term z Pompei, wszystkie urządzenia term pompejańskich są do dyspozycji gości w Termach Rzymskich. Architektura wnętrz oraz klimat panujący w obiekcie pozwalają na przeniesienie się w klimat obiektu ze starożytnych Pompei.
Powstały obiekt jest obiektem użyteczności publicznej, Termy Rzymskie oraz Pałac Saturna są do dyspozycji gości przez 7 dni w tygodniu. Realizacja tej inwestycji miała bardzo korzystny wpływ na otoczenie. Po zakończeniu inwestycji w sąsiadującym parku powstały ścieżki rowerowe, sąsiadująca Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła odnowę nawierzchni dróg osiedlowych oraz planuje wykonanie nowych elewacji na blokach sąsiadujących z Pałacem Saturna.

Wszystkie informacje o obiekcie Termy Rzymskie w Pałacu Saturna znajdują się na stronach internetowych www.palacsaturna.eu oraz www.termyrzymskie.eu

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
photo_190_1338.jpg photo_190_1339.jpg photo_190_1340.jpg photo_190_1371.jpg