Budowa Przedszkola Publicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Marklowicach

photo_171_1281.jpg photo_171_1281.jpg

Budowa przedszkola była podyktowana bardzo dużym zapotrzebowaniem na tego typu placówkę w naszej gminie. Budynek powstał na terenie wolnym od szkód górniczych, o dużej koncentracji zabudowy, przeznaczonym pod dalszą rozbudowę budownictwa jednorodzinnego.
Przedszkole zostało zaprojektowane i wykonane jako budynek „ekologiczny”. Ciepło w budynku zostało zapewnione poprzez zabudowę pomp ciepła pozyskujących energię z ziemi. Ciepłą wodę użytkową zapewnia bateria kolektorów słonecznych wspomagana kotłami gazowymi.
W budynku przedszkola zapewnione jest miejsce dla 200 dzieci. Osiem przestronnych sal dydaktycznych z pełnym węzłem sanitarnym, pomieszczeniem gospodarczym i magazynkiem, duża sala przeznaczoną do zajęć ruchowych i występów artystycznych, pomieszczenia specjalistów, pełne zaplecze kuchenne bez jadalni oraz przestronne hole i korytarze zapewniają komfortowe warunki do pracy i nauki dla dzieci i personelu. Kolejnym atutem obiektu jest przestronna działka z dużym, bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, górka saneczkowa do zabaw na śniegu oraz pojemny parking dla samochodów.
Ciekawa bryła budynku, różnorodne materiały elewacyjne doskonale komponujące się ze sobą oraz nowoczesne ekologiczne instalacje powodują, że budynek przedszkola stał się obiektem „wizytówką” naszej gminy.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
photo_171_1281.jpg photo_171_1282.jpg photo_171_1283.jpg photo_171_1381.jpg