Showroom Cobu Design

 Zdjęcie Zdjęcie

Zrealizowany projekt showroomu COBU Design znajduje się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach.
Zamierzenie obejmuje część monumentalnego gmachu starej fabryki porcelany Giesche powstałej w latach 20. Uzyskano niepowtarzalną przestrzeń użytkową publiczną pokazującą historię miejsca oraz nowoczesne podejście do designu i wzornictwa. Wnętrza są kontynuacją tradycji śląskiej architektury industrialnej, której urok wyeksponowano pozostawiając wiele historycznych elementów wyposażenia i urządzeń związanych z produkcją wyrobów porcelanowych. Dawne industrialne hale zostały zaadaptowane na wnętrza o loftowym charakterze, zachowano ich dawny \"klimat oraz tkankę\".
Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie \"Activity Based Working\". W przestrzeni 500 m2 wydzielono specjalne strefy do pracy w skupieniu, pracy zespołowej lub nieformalnej. W shoowroomie COBU Design odbywają się spotkania z architektami i projektantami, a także wydarzenia związane z wzornictwem i designem. Z pewnością shoowroom wzbogacił mapę śląskich obiektów poprzemysłowych, które przeszły współczesną adaptację i dzięki temu uzyskały drugie życie. Obiekt został doceniony przez władze miasta Katowice, które uczestniczyły w otwarciu obiektu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie