Zagospodarowanie terenu tzw. "Małpiego Gaju" w Łaziskach Górnych
Celem projektu było wykorzystanie naturalnego ukształtowania nieużytkowanego terenu położonego nieopodal osiedla mieszkaniowego Kościuszki w Łaziskach Górnych pomiędzy ul. Bojowników, ul. Morcinka, ul. Wyrską i ul. Kościuszki, by wykreować funkcjonalną i kolorową przestrzeń rekreacyjno-zabawową dedykowaną społeczności nie tylko miasta, lecz poprzez urządzenie terenu i zastosowane, aranżacje, mieszkańcom regionu. I tak w zieloną przestrzeń terenu, nazywanego przez okolicznych mieszkańców „Małpi Gaj”, wkomponowano atrakcje dla dzieci młodszych, starszych, miłośników aktywnego wypoczynku i … wypoczynku w ogóle.
Maluchy przyciągają kolorowe zestawy zabawowe umożliwiające fantazyjną, edukacyjną zabawę i gry sprawnościowe wspomagające nie tylko rozwój fizyczny, ale również kształtujące umiejętności intelektualne i aktywizujące społecznie dzieci.
Dzieci starsze i młodzież chętnie spędząją czas, korzystając z urządzeń placu zabaw dedykowanego „starszakom”. Warto zaznaczyć, że część urządzeń dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Aranżując przestrzeń „Małpiego Gaju” projektanci chcieli nadać jej specyfikę wynikającą -z „lokalnej nazwy”. Stąd też na terenie nie mogło zabraknąć urządzeń sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi – przysłowiowym „wygibasom”. Jest więc zjazd linowy, tor przeszkód i plac do street workoutu. Całość strefy aktywności dopełnia siłownia zewnętrzna.
W łaziskim „Małpim Gaju” każdy znajdzie coś dla siebie, swoje własne „prywatne” miejsce odpoczynku – zagospodarowane aktywnie – dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym urządzeniom terenu, czy w zaciszu leśnego zagajnika gaju – „Małpiego Gaju”.
Teren od momentu jego otwarcia cieszy się niesłabnącą popularnością społeczeństwa. Mieszkańcy pobliskiego osiedla Kościuszki chętnie korzystają z tej strefy zabawy i wypoczynku, wielu mieszkańców Łazisk Górnych i okolicznych miejscowości przyjeżdża specjalnie z dziećmi, by mogły skorzystać z atrakcji Małpiego Gaju.