Budowa żłobka przy Zespole Szkół nr 3 w Rybniku przy ul. Orzepowickiej

 Żłobek miejski Żłobek miejski

„Wesoła Rybka” to pierwszy w Rybniku miejski żłobek, który zainaugurował swoją działalność 1 lutego 2018 r. W przyjaznych i nowoczesnych wnętrzach placówki opiekę znajduje tam blisko sto rybnickich maluchów.

Celem budowy pierwszego miejskiego żłobka było zapewnienie mieszkańcom optymalnych warunków do życia i realizowania się w różnych rolach społecznych. Żłobek w Rybniku jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, chcących skutecznie łączyć życie rodzinne z aktywnością zawodową. Lokalizacja obiektu zakładała zapewnienie dogodnego dojazdu do obiektu z większości dzielnic Rybnika. Zrealizowany obiekt to nowoczesny budynek o powierzchni ok. 1200 m2.
W budynku zlokalizowane są przestronne strefy zabawy i leżakowania dla dzieci oraz zaplecza administracyjne i gastronomiczne. Sale z dużymi przeszkleniami pozwalają dzieciom na całoroczny kontakt z otoczeniem. Wyposażenie
oraz zastosowana kolorystyka pobudza wyobraźnię dzieci, a kontakt z wysokiej jakości architekturą pomaga kształtować, od najmłodszych lat poczucie estetyki.
Prosta, nowoczesna bryła obiektu zróżnicowana została poprzez różnorodne podcienia i przeszklenia. Na elewacji pojawiły się charakterystyczne wielokolorowe płyty włóknocementowe, co nadało budynkowi indywidualny charakter i jednocześnie współgra z funkcją obiektu. Wokół żłobka powstała przestrzeń zabawy dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią i urządzeniami do zabawy, odpowiadająca estetyce obiektu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski