Budowa żłobka przy Zespole Szkół nr 3 w Rybniku przy ul. Orzepowickiej

Żłobek miejski Żłobek miejski

„Wesoła Rybka” to pierwszy w Rybniku miejski żłobek, który zainaugurował swoją działalność 1 lutego 2018 r. W przyjaznych i nowoczesnych wnętrzach placówki opiekę znajduje tam blisko sto rybnickich maluchów.

Celem budowy pierwszego miejskiego żłobka było zapewnienie mieszkańcom optymalnych warunków do życia i realizowania się w różnych rolach społecznych. Żłobek w Rybniku jest odpowiedzią na potrzeby rodziców, chcących skutecznie łączyć życie rodzinne z aktywnością zawodową. Lokalizacja obiektu zakładała zapewnienie dogodnego dojazdu do obiektu z większości dzielnic Rybnika. Zrealizowany obiekt to nowoczesny budynek o powierzchni ok. 1200 m2.
W budynku zlokalizowane są przestronne strefy zabawy i leżakowania dla dzieci oraz zaplecza administracyjne i gastronomiczne. Sale z dużymi przeszkleniami pozwalają dzieciom na całoroczny kontakt z otoczeniem. Wyposażenie
oraz zastosowana kolorystyka pobudza wyobraźnię dzieci, a kontakt z wysokiej jakości architekturą pomaga kształtować, od najmłodszych lat poczucie estetyki.
Prosta, nowoczesna bryła obiektu zróżnicowana została poprzez różnorodne podcienia i przeszklenia. Na elewacji pojawiły się charakterystyczne wielokolorowe płyty włóknocementowe, co nadało budynkowi indywidualny charakter i jednocześnie współgra z funkcją obiektu. Wokół żłobka powstała przestrzeń zabawy dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią i urządzeniami do zabawy, odpowiadająca estetyce obiektu.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski Żłobek miejski