Amfiteatr w Bobrownikach Rogoźniku

 Amfiteatr w Rogoźniku Amfiteatr w Rogoźniku

W latach 70 tych i 80 tych XX wieku tętnił Amfiteatr w Rogoźniku tętnił życiem. Był lokalizacją rozpoznawalną i cenioną pośród mieszkańców aglomeracji śląskiej. Sam w sobie stał się marką, dzięki której Rogoźnik i Gmina Bobrowniki zyskały rangę miejsca wypoczynkowego. Jeszcze w latach 90 tych kilka razy stał się miejscem muzycznych eventów, jednak brak nakładów spowodował, że obiekt stał się mało atrakcyjny. Nowe władzy Gminy Bobrowniki rozpoczęły wtedy działania zmierzające na odzyskania dawnej renomy.

Pierwsze prace dotyczące modernizacji amfiteatru zaczęły się w maju 2017 roku. Robotami objęte zostały instalacje wewnątrz i na zewnątrz budynku – oświetlenie, monitoring, instalacja alarmowa oraz podjazdy dla niepełnosprawnych. Niezwykle ważne z punktu widzenia zarówno potrzeb mieszkańców, jak i wizerunku gminy była przebudowa zewnętrznych elementów obiektu – widowni i sceny. Na scenie została zamontowana płyta HPL. Wewnątrz budynku powstała nowoczesna sala audiowizualna, szkoleniowa oraz przestrzeń stymulująca aktywność ruchową. Powstała również sala komputerowa oraz sala fitness. Pomieszczenia oprócz przebudowy wyposażone zostały w meble i sprzęt multimedialny, a także w sprzęt do zajęć ruchowych.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Amfiteatr w Rogoźniku Amfiteatr w Rogoźniku Amfiteatr w Rogoźniku Amfiteatr w Rogoźniku