NPP 2017

Na XVIII wpłynęło 27 realizacji, które zlokalizowane są na terenie 17 gmin. Wszystkie zgłoszenia spełniały warunki formalne konkursu i zostały zakwalifikowane do dalszej oceny oraz prezentacji na stronie internetowej.

Ostatecznie Jury przyznało cztery równoważne wyróżnienia i dwie równoważne nagrody.

Nagrodę Marszałka w kategorii obiekt użyteczności publicznej otrzymała realizacja ZESPÓŁ SZKOLNO – PRZEDSZKOLNY W JAROSZOWICACH

(Projektant - Susuł & Strama Architekci Sp. z o.o. - Krzysztof Strama, Marcin Susuł).

Za nowoczesne rozwiązanie architektoniczno – przestrzenne budynku szkolnego, ujmujące prostotą architektury, dyscypliną doboru materiałów i elementów aranżacji wnętrz, pozwalających na kształtowanie poczucia estetyki użytkowników obiektu w otoczeniu współczesnej zrównoważonej architektury.

Nagrodę Marszałka w kategorii przestrzeń publiczna przyznano realizacji PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEGO DWORCA AUTOBUSOWEGO PRZY UL. JANA PAWŁA II W PIEKARACH ŚLĄSKICH (Projektant - GRID architekci Sp. z o.o. - Agnieszka Zając, Artur Toboła).

Za odważne i wyraziste ukształtowanie formy zadaszenia wielofunkcyjnej przestrzeni dworca autobusowego oraz prawidłowo rozwiązana funkcja w kompaktowym układzie i właściwej skali, stosownej dla potrzeb miejsca.

Wyróżnienia Marszałka otrzymały realizacje:

  • GMINNE CENTRUM SPOŁECZNO – KULTURALNE I BIBLIOTEKA W SOŚNICOWICACH (Projektant - MRZEWA ARCHITEKCI - Robert Mrzewa, Katarzyna Mrzewa)
  • Za prawidłowe rozwiązanie i strefowanie funkcji, z bezpretensjonalną formą wpisującą się z wyczuciem w kontekst urbanistyczny i architektoniczny otoczenia.
  • PARK 12C NA TERENIE SZTOLNI KRÓLOWA LUIZA W ZABRZU (Projektant - QUMAK S.A.)

Za innowacyjne rozwiązanie placu zabaw dla dzieci, w powiązaniu z funkcją edukacyjną i wykorzystaniem tożsamości i historii miejsca.

  • OBIEKT GASTRONOMICZNY „PROMENADA” NAD JEZIOREM PAPROCAŃSKIM W TYCHACH (Projektant - RS+ Robert Skitek)

Stanowi świadectwo konsekwentnej realizacji, spójnego pomysłu zagospodarowania przestrzeni publicznych wokół jeziora, z wykorzystaniem współczesnych form architektoniczno – przestrzennych, właściwie wkomponowanych w istniejący krajobraz i dotychczasową aranżację nadbrzeża.

  • OPERA ŚLĄSKA W BYTOMIU - PROJEKT ILUMINACJI BUDYNKU (Projektant - ArchitekciPL - Jerzy Hnat)

Architektura światła w udany sposób prezentuje i przywraca ważny dla miasta Bytomia budynek, promując miejsce, funkcję i znaczenie obiektu zarówno dla miasta, jak i dla regionu. 

Swoją nagrodę w konkursie, jak co roku, przyznali także internauci. Najwięcej głosów (4309 punkty) i NAGRODĘ INTERNAUTÓW otrzymała realizacja OBIEKT GASTRONOMICZNY „PROMENADA” NAD JEZIOREM PAPROCAŃSKIM W TYCHACH (Projektant - RS+ Robert Skitek).

Linki do stron zewnętrznych
Projekty NPP 2017