NPP 2011

XII edycja - wpłynęła rekordowa liczba 60 zgłoszeń z 34 gmin. Spośród zgłoszonych realizacji do dalszej oceny zakwalifikowano 55. Korzystając z zapisanego w Warunkach Konkursu prawa do zmiany liczby i wysokości nagród w ramach przewidzianej puli środków, Jury postanowiło w ramach kategorii REWITALIZACJA przyznać dwie nagrody i dwa wyróżnienia - dla rewitalizacji przestrzeni i rewitalizacji obiektu.

Nagrodę Marszałka w kategorii urbanistyka przyznano realizacji pn.: ZAGOSPODAROWANIE TERENU REKREACJI RODZINNEJ W KOZIEGŁOWACH, w kategorii architektura - Nagrodę Marszałka przyznano WIELOFUNKCYJNEJ HALI SPORTOWEJ „NA SKARPIE" W BYTOMIU, w kategorii rewitalizacja za rewitalizację przestrzeni - Nagrodą Marszałka uhonorowana została REWITALIZACJA OBIEKTU ZABYTKOWEGO - PARK GMINNY W ORNONTOWICACH, w kategorii rewitalizacja za rewitalizację obiektu Nagrodę Marszałka otrzymała WILLA FITZNERA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH.

Jury konkursu przyznało również honorowe wyróżnienia.: W kategorii urbanistyka wyróżniono GALERIĘ HANDLOWĄ AGORA Z OTOCZENIEM W BYTOMIU. Wyróżnienie w kategorii architektura otrzymał DOM SPOKOJNEJ STAROŚCI „ZŁOTA JESIEŃ" W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH. Wyróżnienie w kategorii rewitalizacja za rewitalizację przestrzeni przyznano inwestycji - ROZWÓJ INFRASTRUKTURY TURYSTYCZNEJ - PARK W ŚLEMIENIU, w kategorii rewitalizacja za rewitalizację obiektu wyróżnienie otrzymał REMONT ZABYTKOWEGO BUDYNKU BYŁEJ PLEBANII POŁĄCZONY Z RESTAURACJĄ OBIEKTU I ADAPTACJA NA POMIESZCZENIA BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W LĘDZINACH.

Jury konkursu postanowiło także przyznać wyróżnienie specjalne dla DZIAŁANIA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ W RAMACH KANDYDATURY KATOWIC O TYTUŁ EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY W 2016 R.

W głosowaniu internetowym za najciekawszą propozycję uznano SIŁOWNIĘ NA WOLNYM POWIETRZU W ŻORACH, która zdobyła Nagrodę Internautów.

Linki do stron zewnętrznych
Projekty NPP 2011