Park 12C na terenie Sztolni Królowa Luiza

Zdjęcie Zdjęcie

Plenerowa, edukacyjno - rekreacyjna wystawa \"Park 12 C\" to część kompleksu Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie. Głównym zamysłem parku jest interakcja, aktywna nauka i zabawa, a także wypoczynek w strefie grillowej. 
Park 12 C to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi oraz grup szkolnych. Na terenie Parku 12C znalazły się m.in. atrakcje: BajtelGrubaW BajtelGrubie najmłodsi mogą spełnić jedno ze swoich najskrytszych marzeń: wcielić się w zawód górnika! BajtelGruba to zabawkowa mini-kopalnia, pełna ruchomych urządzeń obsługiwanych przez dzieci. Mała brygada ładuje „węgiel” do wózków na urobek za pomocą łopatek, transportuje go specjalnymi przenośnikami aż do szybu, gdzie przy pomocy kolegów napędzających urządzenie wyciągowe wyjeżdża on na powierzchnię. Tam zostaje przejęty przez brygadę naziemną, która komunikuje się z poziomem wydobywczym za pomocą specjalnych telefonów akustycznych.BajtelGruba to wspaniała, podziemno-naziemna atrakcja, która dzięki zabawkowym maszynom górniczym pozwala dzieciom zamienić się w małych górników, pracujących zespołowo na „prawdziwej” kopalni!Ponadto na terenie Parku 12C znajdują się instalacje związane z czterema żywiołami takie jak: Camera Obscura, słoneczna zapalniczka, słoneczna fontanna, świat wody, śruba Archimedesa, kamienny labirynt.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie