Ośrodek Rekreacyjno–Sportowy „Żabka II”

zabka_10.jpg zabka_10.jpg

Dane techniczne: Teren w granicach własności i potrzeb inwestycyjnych zrealizowanego obiektu: 33.720,00m² Powierzchnia zabudowy: 474,05m² Powierzchnia wody: 1000,00 m², w tym: - basen pływacki: pow. lustra wody – 416,00m²; głębokość – od 1,2m do 1,9m - basen rekreacyjny: pow. lustra wody – 500,00m²; głębokość od 0,95m do 1,35m - brodzik dla dzieci: pow. lustra wody – 53,00m²; głębokość od 0,10m do 0,30m - źródełko: pow. 31,00m² Boiska, tereny przyległe: 3.157,55m² Chodniki, tereny utwardzone: 4.450,00m² Drogi, ciągi jezdne: 2.678,00m² Tereny zielone: 22.431,80m² Oddanie ośrodka do użytkowania: 24 czerwiec 2005 r.


dr inż. arch. Sabina Kuc, mgr inż. arch. Wojciech Kurzeja, mgr inż. arch. Wawrzyniec Kuc, TEAM S. C. Busko Zdrój
Zakład Budowlany „inż. Henryk Król”Przedsiębiorstwo Wielobranżowe INTEMVIR-MAN Sp. z o.o.TOPS Sp. z o.o.

Głównym celem projektu było zagospodarowanie niszczejącego terenu po wyburzonej krytej pływalni, a tym samym stworzenie wypoczynkowej osady dla wszystkich ludzi z naszego regionu oraz przyczynienie się do zwiększenia atrakcyjności i konkurencyjności naszej gminy na Śląsku. Ośrodek świadczy usługi w zakresie sportu i rekreacji a podstawową zaletą jest jego wielofunkcyjność i prosperowanie przez cały rok. W sezonie można skorzystać z basenu rekreacyjnego ze zjeżdżalnią, basenu pływackiego, brodzika dla dzieci, dostępne są korty do gry w tenisa ziemnego, boiska do gry w siatkówkę plażową oraz boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, które w czasie trwania sezonu zimowego pełni funkcję lodowiska. Atrakcjami basenowymi są: kaskada wodna, sztuczna rzeka, grota sztucznej fali, masaże ścienne, gejzer powietrzny, grzybek wodny oraz siatka do wspinaczki. Oprócz zastosowania w kompleksie basenów otwartych, nowatorskich niecek basenowych – pierwszych w Polsce ze stali nierdzewnej, na uwagę zasługują także kolektory słoneczne o powierzchni blisko 500m², dzięki którym można podnieść temperaturę wody w basenach o 2-3 stopnie. Basen wraz z całym wyposażeniem jest w zasadzie bezobsługowy, tzn. sterowany w pełni automatycznie. Każdy odwiedzający ma możliwość skorzystania z ogólnodostępnych szatni, pryszniców i toalet. Przy projektowaniu oraz realizacji Ośrodka nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych – zapewniono im szatnie, toalety oraz prysznice a także specjalne przenośne wejście do obu basenów.Dla tych, którzy mają ochotę coś przekąsić wybudowano da pawilony gastronomiczne. Wokół Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego „Żabka II” rozpościera się las z dobrze utrzymanymi duktami leśnymi, które są inspiracją do wspaniałych wycieczek zarówno pieszych jak i rowerowych. Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Żabka II” zlokalizowany jest przy głównej trasie Katowice – Wisła.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
zabka_10.jpg opis 3 zabka_5.jpg zabka_6.jpg zabka_7.jpg zabka_8.jpg zabka_9.jpg