Obiekt gastronomiczny „Promenada” nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach

Zdjęcie Zdjęcie

Całoroczny obiekt gastronomiczny „Promenada” jest kolejną przemyślaną inwestycją na terenie paprocańskiego nabrzeża. Zastąpił przypadkowe tymczasowe obiekty gastronomiczne nawiązując swoją formą  i materiałami do istniejącego zagospodarowania i naturalnego krajobrazu.

Budynek zaprojektowano tak, aby jego bryła nie przesłaniała widoku przy wejściu na promenadę oraz wpisywała się harmonijnie w sąsiedztwo istniejącego zagospodarowania terenu. Efekt ten uzyskano dzięki kreowaniu rzutu budynku w nawiązaniu do krzywizn sąsiadujących ścieżek. Tak powstały budynek posiada jedynie dwie łukowate ściany, które łączą się pod ostrym kątem nadając bryle od strony najść smukły wygląd i nie zdradzają jego prawdziwej wielkości. Budynek został pokryty blachą polerowaną (lustrzaną), na której nałożone zostały skośne bale drewniane. Zastosowanie blachy pozwala w ciekawy sposób - poprzez odbicia - na wtopienie się budynku w otaczający krajobraz, a pochyłe elementy drewniane dzieląc elewacje, tworzą mniejsze kadry łamiąc monotonię odbicia.

Obiekt doskonale spełnia swoją funkcję, a dzięki smakowitej ofercie z własną autorską pracownią lodów GRAMY stał się kolejną (nie architektoniczną) atrakcją Paprocan.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie